Architektura budownictwo i projektowanie i budownictwo kubaturowe

Architektura budownictwo i projektowanie i budownictwo kubaturowe
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

Projektowanie i budownictwo kubaturowe i Architektura budownictwo

Jak budowano Pałac Kultury i Nauki?

Cały proces przebiegał niezwykle sprawnie i stanowił modelowy przykład budownictwa eksportowego. Polscy budowlańcy natomiast mogli przypatrywać się ze zdumieniem i naśladować co lepsze triki.
Architektura budownictwo i projektowanie stały w Związku Radzieckim na poziomie światowym. I właśnie ten światowy poziom miał zawitać w Warszawie.
W związku z powyższym wybudowano specjalne baraki przeznaczone dla robotników specjalnie sprowadzonych z Kraju Rad. Wychodzono z założenia, że tylko społeczeństwo socjalistyczne jest w stanie rozwinąć nowoczesne budownictwo kubaturowe. Tak właśnie powstał ten wspaniały budynek będący swoistym znakiem rozpoznawczym stolicy. Olśniewa on swoim blaskiem wieczorny skyline Warszawy i stanowi znak rozpoznawczy tego miasta na całym świecie.
Niestety w obecnym czasie podnoszone są głosy, że należy go rozebrać i na jego miejscu wybudować centrum handlowe. Z jednej strony takie centrum handlowe byłoby bardzo użyteczne dla mieszkańców, ale jednak w ten sposób wyrzeklibyśmy się swojej tradycji i historii.

Pozostałe artykuły tematyczne o nieruchomościach online:

about author

admin

related articles

Frazy kluczowe: elwix torba, glutamina katowice, kubota l3200 cena, Minikoparka Gorlice, redox extreme efekty, Usuwanie owłosienia żary, turnabol, Szamba Betonowe Brzozów, plisy Oświęcim, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A3050, CPE Gliwice

Napisz do nas:

Emailpawelh298[malpa]tlen.pl
Tel[035] 879 90 99
Fax[035] 879 90 00
MiastoPoznań
RegionWielkopolska
KrajPolska

Polecamy:

  • Wykładziny elastyczne

    Wykładziny elastyczne stosowane są najczęściej przy pokrywaniu powierzchni domowych lub biurowych, w zależności od odmiany takiej wykładziny. Co powoduje tak wielką popularność powierzchni elastycznych? Czym wyróżniają się one w stosunku do pozostałych typów pokryć podłogowych? W artykule przedstawione i scharakteryzowane zostaną poszczególne typy wykładzin elastycznych, a także wymienione zostaną ich największe zalety. Elastyczne wykładziny należą…

    Read more
  • Farby do ścian – dobór i rodzaje

  • Inwestowanie w inteligentny dom się opłaca