Co to są nieruchomości?

Co to są nieruchomości?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Co to są nieruchomościNad określeniem „nieruchomość” głowili się już starożytni Rzymianie. Ogólnie przyjmowali, że „nieruchomości”, to grunt, ziemia i wszystko, co się na niej znajduje. A więc wszystkie budowle tj. mieszkania, domy, instytucje, itd. Z biegiem lat zdecydowano, że do tej grupy trzeba zaliczyć również to, co znajduje się pod ziemią i nad ziemią.
Natomiast według Kodeksu Napoleońskiego wyróżniano były trzy typy nieruchomości: nieruchomości z natury – (grunt, budynki, drzewa, mury), nieruchomości z przeznaczenia – (przedmioty ruchome np. maszyny, urządzenia, zwierzęta gospodarskie), nieruchomości z przedmiotu – (np. skargi, obowiązki, służebności).
Według polskiego prawa można wyróżnić także trzy typy nieruchomości:
– gruntowe, budynkowe i lokalowe.
Nieruchomości gruntowe – jest to grunt (wraz z częściami składowymi z wyłączeniem budynków i lokali, jeżeli stanowią one odrębną własność).
Nieruchomość budynkowe – są to budynki trwałe.
Nieruchomości lokalowe – czyli części budynków, jeżeli na mocy przepisów stanowią odrębny od gruntu przedmiot własności.

Pozostałe artykuły tematyczne o nieruchomościach online:

about author

admin

related articles

Frazy kluczowe: kreda sisa, Szamba Betonowe Piaseczno, tanie taxi legnica, etykiety inspekcyjne na zamówienie, Fotoprzekaźnik Sick, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A850, internorm okno kf410, kawitacja kielce, onlynails cennik, firma otwierająca sejfy awaryjnie - Warszawa, GAP Fakturowy BMW

Napisz do nas:

Emailpawelh298[malpa]tlen.pl
Tel[035] 879 90 99
Fax[035] 879 90 00
MiastoPoznań
RegionWielkopolska
KrajPolska

Polecamy:

  • Wykładziny elastyczne

    Wykładziny elastyczne stosowane są najczęściej przy pokrywaniu powierzchni domowych lub biurowych, w zależności od odmiany takiej wykładziny. Co powoduje tak wielką popularność powierzchni elastycznych? Czym wyróżniają się one w stosunku do pozostałych typów pokryć podłogowych? W artykule przedstawione i scharakteryzowane zostaną poszczególne typy wykładzin elastycznych, a także wymienione zostaną ich największe zalety. Elastyczne wykładziny należą…

    Read more
  • Farby do ścian – dobór i rodzaje

  • Inwestowanie w inteligentny dom się opłaca