Dodatki, a styl skandynawski

Dodatki, a styl skandynawski
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Styl skandynawski w aranżacji wnętrz charakteryzuje prostota i funkcjonalność. Pomieszczenia są jasne i dominuje w nich kolor biały, co daje wrażenie wnętrz skąpanych światłem. Styl ten podporządkowuje się zasadom minimalizmu. Nie lubi nadmiaru mebli i preferuje proste i ascetyczne formy. Minimalizm nie ma natomiast zastosowania w odniesieniu do dodatków i dekoracji wnętrz. Te wydają się rekompensować nam ewentualne niedostatki w umeblowaniu.

Spróbujmy więc odpowiedzieć na często pojawiające się na forach internetowych pytanie: Jakie dodatki będą pasować do domu urządzonego po skandynawsku? Styl skandynawski zdecydowanie lubi dodatki w stylu rustykalnym i shabby chic. Ten ostatni termin oznacza stare lub stylizowane na stare dodatki i akcesoria, które mają za zadanie „uduchowić” nasz dom. To dzięki nim skandynawskie wnętrza słyną z domowej i przytulnej atmosfery.

Wśród dodatków, które powinny się znaleźć w każdym szanującym się skandynawskim domu można wymienić kilka pozycji. Zacznijmy od białej, drewnianej półeczki, niekiedy odrapanej lub niedomalowanej i często wyposażonej w haczyki. Pasuje do prawie każdego pomieszczenia, zaczynając od kuchni, a kończąc na łazience. Służy eksponowaniu ceramiki, ocynkowanych dzbanków, konewek, metalowych tabliczek i wszelkich innych dekoracji.

W skandynawskim domu nie powinno też zabraknąć świeczników i latarenek, które zapewnią nam nastrojowe oświetlenie o każdej porze roku. Możemy postawić je na meblach, natomiast latarenki świetnie wyglądają również zawieszone na ścianie.

Ważnym elementem wystroju wnętrz są tekstylia. Dodatki te powinny być wykonane z naturalnych tkanin, takich jak bawełna i len. Popularnymi wzorami rodem ze Skandynawii są biało-granatowe lub biało-czerwone paski i kratka. Na pewno dodadzą uroku i przełamią monotonną biel pomieszczeń.

Pozostałe artykuły tematyczne o nieruchomościach online:

about author

admin

related articles

Frazy kluczowe: mezoterapia vivaderm, zeltiq Warszawa, etykiety inspekcyjne na zamówienie, turnabol, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A850, blog początkującego elektronika, CPE Gliwice, orienteering miejski na imprezę integracyjną, highlightersmink, drążenie foremników, kaplica Santori

Napisz do nas:

Emailpawelh298[malpa]tlen.pl
Tel[035] 879 90 99
Fax[035] 879 90 00
MiastoPoznań
RegionWielkopolska
KrajPolska

Polecamy:

  • Wykładziny elastyczne

    Wykładziny elastyczne stosowane są najczęściej przy pokrywaniu powierzchni domowych lub biurowych, w zależności od odmiany takiej wykładziny. Co powoduje tak wielką popularność powierzchni elastycznych? Czym wyróżniają się one w stosunku do pozostałych typów pokryć podłogowych? W artykule przedstawione i scharakteryzowane zostaną poszczególne typy wykładzin elastycznych, a także wymienione zostaną ich największe zalety. Elastyczne wykładziny należą…

    Read more
  • Farby do ścian – dobór i rodzaje

  • Inwestowanie w inteligentny dom się opłaca