Elektroniczny obieg faktur

Elektroniczny obieg faktur
1 vote, 2.00 avg. rating (58% score)

Faktury elektroniczne mają szereg zalet. Zastępują dokumenty papierowe, więc w firmie nie robi się bałagan. Przedsiębiorca nie musi fatygować się, żeby przesyłać tradycyjną pocztą dokumenty kontrahentowi, ani tym bardziej zawozić ich osobiście. Może to spokojnie zrobić mailem lub udostępnić ją na specjalnej platformie, do której odbiorca również będzie miał dostęp. Jest tu więc oszczędność czasu, na którego nadmiar chyba nikt nie może narzekać.
Elektroniczny obieg faktur ma na celu między innymi odciążyć poszczególne działy w firmie od czasochłonnych czynności, jakimi są opisywanie faktur, czy nadawanie im numerów ewidencyjnych. Jednak wiele księgowych nie jest zadowolonych z takiego rozwiązania. Często wolą mieć papierowy dokument w ręku aby chociażby rozpisać sobie księgowanie na poszczególne koszty rodzajowe.
Zaletą elektronicznego obiegu faktur niewątpliwie jest to, że zeskanowane faktury trafiają do specjalnie skonfigurowanego programu, który umożliwia szybki podgląd faktury już po eksporcie dokumentów do programu księgowego.
Na uwagę zasługuje jednak fakt, że elektroniczny obieg faktur oszczędza czas niektórym działom firmy, kosztem czasu pań z działu sekretariatu, na których przeważnie ciąży obowiązek segregacji i skanowania dokumentów.

Pozostałe artykuły tematyczne o nieruchomościach online:

about author

admin

related articles

Frazy kluczowe: kreda sisa, ra nails lakier hybrydowy, Fotoprzekaźnik przeciwsobny, kinesiotaping bielsko biała, internorm okno kf410, Fotoprzekaźnik Sick, rodogosz ogrody, Fotodepilacja Żary, biceps 34cm, przesłony wodoszczelne, Drepo zadaszenia tarasów

Napisz do nas:

Emailpawelh298[malpa]tlen.pl
Tel[035] 879 90 99
Fax[035] 879 90 00
MiastoPoznań
RegionWielkopolska
KrajPolska

Polecamy:

  • Wykładziny elastyczne

    Wykładziny elastyczne stosowane są najczęściej przy pokrywaniu powierzchni domowych lub biurowych, w zależności od odmiany takiej wykładziny. Co powoduje tak wielką popularność powierzchni elastycznych? Czym wyróżniają się one w stosunku do pozostałych typów pokryć podłogowych? W artykule przedstawione i scharakteryzowane zostaną poszczególne typy wykładzin elastycznych, a także wymienione zostaną ich największe zalety. Elastyczne wykładziny należą…

    Read more
  • Farby do ścian – dobór i rodzaje

  • Inwestowanie w inteligentny dom się opłaca