Film o kryzysie

Film o kryzysie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Film o kryzysieSpośród filmów, jakie miałem w ostatnim czasie przyjemność oglądać, chyba najbardziej spodobał mi się „The Big Short” ze znakomitą rolą Christiana Bale. Film opowiada o tym, jak doszło do światowego kryzysu finansowego w roku 2008, w przystępny sposób ukazując patologiczne mechanizmy, jakie wywołały krach na niemal wszystkich giełdach świata i doprowadziły do skurczenia się prawie wszystkich światowych gospodarek (jak pamiętamy polska gospodarka nie skurczyła się, w dużej mierze dzięki solidnym fundamentom stanowiącym pozostałość po Leszku Balcerowiczu).
Kryzys finansowy zaczął się na rynku nieruchomości. Ludzie brali kredyty na domy, nie będąc w stanie ich spłacić, banki natomiast, zarabiając krocie na sprzedaży związanych z nimi instrumentów finansowych, hojnie ich udzielały. Bańka rosła i jak zauważyli główni bohaterowie filmu – kiedyś musiała pęknąć, więc grając na zapaść rynku można było zarobić krocie.
Prawie nikt spośród osób odpowiedzialnych za tamten kryzys nie trafił do więzienia. Banki zostały postawione na nogi za pomocą publicznych pieniędzy.

Pozostałe artykuły tematyczne o nieruchomościach online:

about author

admin

related articles

Frazy kluczowe: złomowanie auta tarnobrzeg, redox extreme efekty, tanie taxi legnica, Szybkoschnący Impregnat dekoracyjny zastosowanie, kompleksowe usługi ślusarskie kraków, Aquaclear przydomowe oczyszczalnie ścieków, Tynk mozaikowy Lakma, elwix torba, etykiety inspekcyjne z datą, busy do danii szamotuły, Szamba Betonowe Piaseczno

Napisz do nas:

Emailpawelh298[malpa]tlen.pl
Tel[035] 879 90 99
Fax[035] 879 90 00
MiastoPoznań
RegionWielkopolska
KrajPolska

Polecamy:

  • Wykładziny elastyczne

    Wykładziny elastyczne stosowane są najczęściej przy pokrywaniu powierzchni domowych lub biurowych, w zależności od odmiany takiej wykładziny. Co powoduje tak wielką popularność powierzchni elastycznych? Czym wyróżniają się one w stosunku do pozostałych typów pokryć podłogowych? W artykule przedstawione i scharakteryzowane zostaną poszczególne typy wykładzin elastycznych, a także wymienione zostaną ich największe zalety. Elastyczne wykładziny należą…

    Read more
  • Farby do ścian – dobór i rodzaje

  • Inwestowanie w inteligentny dom się opłaca