Inwestowanie w inteligentny dom się opłaca

Inwestowanie w inteligentny dom się opłaca
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Coraz popularniejsze, również w Polsce, są instalacje inteligentne integrujące poszczególne elementy domu oraz wszelkie instalacje elektryczne w jedną całość tak, by możliwe było zarządzanie z nimi z jednego urządzenia. Brzmi niesamowicie, i drogo. Jednak jednorazowy wydatek z tytułu założenia takiej instalacji może w przyszłości zaowocować dużymi oszczędnościami.

O jakich oszczędnościach mówimy? Głównym celem inteligentnych domów jest optymalne sterowanie instalacjami oświetlenia oraz ogrzewania. Umiejętne nimi zarządzanie, w pełni automatyzowane pozwoli na zaoszczędzenie nawet kilkuset złotych! Wszyscy czytelnicy zapewne znają sytuacje, kiedy oświetlenie jest włączone w pokoju, z którego nie korzystamy przez dłuższy czas.

Inteligentny dom w momencie wykrycia braku domowników przez określony czas wyłączy oświetlenie w danym pomieszczeniu, włączając je gdy ktoś do niego wejdzie. Argumenty przeciwników stosowania takich technologii są także zrozumiałe. Po co instalacja ma zajmować się czymś, co może zrobić każdy? Jednak w dłuższym czasu okazać może się, że nie każdy pamięta o regularnym gaszeniu oświetlenia w pokoju, w którym nie przebywa. Za to inteligentny dom ma kontrolę nad oświetleniem przez cały czas.

Kolejnym rodzajem generowanych oszczędności jest wspomniane w artykule ogrzewanie. Instalacja inteligentna może przykładowo zmniejszyć poziom ogrzewania w pomieszczeniu, które aktualnie jest wietrzone. Wiadomo powszechnie, że ciepło utrzymujące się w pokoju, jak i ciągle dostarczane przez grzejniki, jest marnowane w przypadku otworzenia okien na dłuższy czas. Inteligentny dom zmniejszy poziom ogrzewania, gdy otrzyma informację do centralnego panelu, że okna są otwarte w danym pokoju. Za pomocą sterowania inteligentną instalacją możliwe jest także utrzymywanie innych temperatur w poszczególnych pomieszczeniach za pomocą paru kliknięć.

Sterowanie inteligentnym domem również zaliczyć można do zalet stosowania tego typu instalacji. Wydawać polecenia można z panelu sterującego, najcześciej montowanego na ścianach wybranych pomieszczeń, lub z urządzeń mobilnych – popularnych tabletów lub telefonów typu smartphone. Nie ma znaczenia system operacyjny danego urządzenia – programy do zarządzania akcjami inteligentnych domów są multiplatformowe!

Pozostałe artykuły tematyczne o nieruchomościach online:

about author

admin

related articles

Frazy kluczowe: highlightersmink, Fotoprzekaźnik przeciwsobny, usuwanie graffiti toruń, Aquaclear przydomowe oczyszczalnie ścieków, Tanie multiplikatory, docieplenie granulatem Radom, standy eliptyczne cena druku, mezoterapia vivaderm, Gniewiński portal, armatura łazienkowa Apavisa, balayage fryzjer kraków

Napisz do nas:

Emailpawelh298[malpa]tlen.pl
Tel[035] 879 90 99
Fax[035] 879 90 00
MiastoPoznań
RegionWielkopolska
KrajPolska

Polecamy:

  • Wykładziny elastyczne

    Wykładziny elastyczne stosowane są najczęściej przy pokrywaniu powierzchni domowych lub biurowych, w zależności od odmiany takiej wykładziny. Co powoduje tak wielką popularność powierzchni elastycznych? Czym wyróżniają się one w stosunku do pozostałych typów pokryć podłogowych? W artykule przedstawione i scharakteryzowane zostaną poszczególne typy wykładzin elastycznych, a także wymienione zostaną ich największe zalety. Elastyczne wykładziny należą…

    Read more
  • Farby do ścian – dobór i rodzaje

  • Inwestowanie w inteligentny dom się opłaca