Kiedy warto kupować działkę budowlaną?

Kiedy warto kupować działkę budowlaną?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Kiedy warto kupować działkę budowlanąPodjęliśmy decyzję o zakupie działki pod budowę domu. Większość transakcji związanych z zakupem działek budowlanych przeprowadzamy latem. Ewentualnie ziemię nabywamy wiosną, lub jesienią. Lecz w okresie zimowym bardzo rzadko kupujemy nieruchomości gruntowe.
Nie bez znaczenia jest fakt, że w okresie zimy bywa czasem trudno dotrzeć do działki by ją obejrzeć, gdyż dojście jest zaśnieżone, lub podmokłe po chwilowej odwilży. Więc zakup nieruchomości odkładamy do lata. A to jest błąd.
Na takim odroczeniu zakupu nieruchomości traci nabywający. Dlatego, iż ziemia latem, a nawet wiosną, czy jesienią będzie droższa niż w okresie zimy. W czasie zimy spadają ceny nieruchomości gruntowych i w tym okresie możemy zapłacić za działkę nawet o 1/5 mniej. Nabyciu działki w okresie zimowym sprzyja ciepła zima, kiedy to łatwiej można dotrzeć do gruntu i dokonać oceny nieruchomości ziemskiej.
Ceny działek różnią się w zależności od lokalizacji, wielkości działki, udogodnień terenowych, oraz udogodnień przygotowujących działkę pod budowę, takich jak: uzbrojenie działki, itd.

Pozostałe artykuły tematyczne o nieruchomościach online:

about author

admin

related articles

Frazy kluczowe: kawitacja kielce, Drepo zadaszenia tarasów, żwir siany ostrów, szkiełkowanie kraków, balayage fryzjer kraków, Szamba Betonowe Lesko, geodeta głogów cennik, blog początkującego elektronika, kubota l3200 cena, endoskop laryngologiczny sinutronic, lpk208

Napisz do nas:

Emailpawelh298[malpa]tlen.pl
Tel[035] 879 90 99
Fax[035] 879 90 00
MiastoPoznań
RegionWielkopolska
KrajPolska

Polecamy:

  • Wykładziny elastyczne

    Wykładziny elastyczne stosowane są najczęściej przy pokrywaniu powierzchni domowych lub biurowych, w zależności od odmiany takiej wykładziny. Co powoduje tak wielką popularność powierzchni elastycznych? Czym wyróżniają się one w stosunku do pozostałych typów pokryć podłogowych? W artykule przedstawione i scharakteryzowane zostaną poszczególne typy wykładzin elastycznych, a także wymienione zostaną ich największe zalety. Elastyczne wykładziny należą…

    Read more
  • Farby do ścian – dobór i rodzaje

  • Inwestowanie w inteligentny dom się opłaca